Pogoda w Tunezji w maju. Temperatury maj Tunezja, co robić w maju w Tunezji.

Maj w Tunezji na pewno przywita nas mocnym słońcem, choć możliwe są jeszcze krótkotrwałe opady deszczu. Nie są one jednak zbyt intensywne, długotrwałe i zawsze szybko wychodzi słoneczko. Maj jest bardzo piękną porą roku, roślinność bujnie rośnie, wszystko zaczyna kwitnąć. Wyobraźcie sobie drzewka pomarańczowe, figowe czy też cytrynowe, które kwitną w otoczeniu jeszcze piękniejszych ziół i rozmaitych kwiatów. Nie tylko widoki są boskie, gdyż nieziemskie zapachy urzekają równie mocno.

Tunezja to bardzo piękny i ciekawy kraj, zarówno pod względem historycznym jak i geograficznym. Znajdziemy tam bowiem zarówno ciepłe morze, gorące plaże, góry, a także bezkresną pustynię, która zachwyca wszystkich turystów. Klimat tam występujący jest stosunkowo łagodny, zatem właściwie każda pora roku jest odpowiednia na odwiedzenie tego pięknego zakątka świata. Oczywiście najczęściej turyści preferują na wczasy miesiące ciepłe, kiedy można korzystać z plażowania i kąpieli słonecznych. Właśnie maj jest takim pierwszym miesiącem wiosennym, kiedy to zaczyna się w Tunezji sezon plażowania.

Pogoda w Tunezji w maju- temperatury, maj Tunezja.

Temperatury, które występują w Tunezji w maju, pozwalają na rozpoczęcie sezonu turystycznego. Co roku jest to widoczne bardzo wyraźnie i to nie tylko ze względu na pogodę ale przede wszystkim ze względu na coraz większą liczbę turystów, które ściągają do Tunezji ze wszystkich stron świata. W maju możemy spodziewać się temperatur, które dochodzą już nawet do 28′ C, ale uzależnione jest to także od regionu, w który się wybieramy. Na północy może być trochę chłodniej, a im bliżej Sahary, jeszcze cieplej. Jeżeli wybieramy się na południe to musimy być też przygotowani na silny wiatr z nad Sahary, który wówczas wieje coraz silniej. Choć temperatury powietrza w maju pozwalają już na opalanie, to jednak nie wszystkich regionach woda w morzu jest wystarczająco ciepła na kąpiele.

Pogoda w Tunezji w maju- co robić będąc w Tunezji w maju?

Coraz mocniejsze słońce i wysoka temperatura powietrza sprawiają, że można wylegiwać się na plażach, a często nawet kąpać w morzu. Ponadto temperatury nie są jeszcze zbyt męczące, zatem można zwiedzać i poznawać ten ciekawy historycznie kraj. Można też wybrać się na wycieczkę po Saharze, która o tej porze roku będzie jeszcze całkiem przyjemna, gdyż nie będą odstraszać wysokie upały, które w porze letniej dochodzą nawet do 50′ C. Spacerujmy też uliczkami tunezyjskich miast i miasteczek, korzystajmy z miejscowych specjałów i delektujmy się nimi, a także wspaniałą i bujną przyrodą, która o tej porze roku jest właśnie najpiękniejsza.

Pogoda w Tunezji w maju.

Temperatury powietrza w maju wynoszą około 28° C w dzień i 15° C w nocy. Temperatura wody wynosi 20° C, zatem można śmiało wskakiwać i rozkoszować się kąpielą w morskich falach. Rzadko pada deszcz, a jeżeli już nam się przytrafi, to będzie to przyjemna przerwa od palącego słońca.

Co ze sobą zabrać?

Jadąc do Tunezji w maju należy zabrać ze sobą lekką i przewiewna odzież. Warto wziąć ze sobą okulary przeciwsłoneczne i kremy z filtrem. Trzeba jednak pamiętać o tym, że noce są chłodniejsze i na wieczorny spacer na pewno przyda nam się ciepły sweter. Jeżeli planujemy wyprawę w góry, to trzeba zaopatrzyć się  w wygodną i ciepłą odzież, gdyż jest tam o wiele chłodniej niż na wybrzeżu.