Pogoda w czerwiecu w Tunezji. Temperatura i opady Tunezja. Okres od czerwca do września to w Tunezji czas największych upałów.

Tunezja w czerwcu przywita nas gorącym słońcem i tłumami turystów. Sezon już w pełni, więc ściągają ze wszystkich stron świata, wylegują się na plażach i spacerują wąskimi uliczkami tunezyjskich miast. Począwszy od czerwca, poprzez lipiec i sierpień, Tunezja tętni podwójnym życiem. Obok życia rdzennych mieszkańców, w kurortach toczy się leniwie życie przybyszów.

Pogoda w czerwcu.

Temperatury powietrza w czerwcu w Tunezji wynoszą około 33° C w dzień i 18° C w nocy. Temperatura wody sprzyja kąpielą i szaleństwom w morskich falach, wynosi wówczas 22° C i jest naprawdę bardzo przyjemna. Większość dni jest słoneczna i praktycznie nie pada w ogóle deszcz. Z nad morza wieje również lekki wiaterek, który przy rosnących w zawrotnym tempie temperaturach jest bardzo przyjemny.

Temperatura i opady.

Temperatury bardzo gwałtownie wzrastają. Apogeum nastąpi w lipcu jednak już teraz przebywanie na plaży czy zwiedzanie stanowi nie lada wyzwanie. Słupki rtęci wskazują powyżej 30◦C. Upały stają się nie do zniesienia. Z takiego obrotu sprawy cieszą się głównie plażowicze. Gorące słońce sprzyja opalaniu oraz kąpielom w morzu. Pamiętajmy o zastosowaniu odpowiednich kremów z filtrami ochronnymi. Unikniemy wówczas poparzeń skóry i kłopotów z tym związanych w dalszej części urlopu. W czerwcu znika problem opadów gdyż nie występują one prawie w ogóle. Rzadko pojawia się jedynie przelotny, polski kapuśniaczek który rosi ciała rozgrzanych turystów. Przykładowe temperatury w czerwcu prezentują się następująco:

MiastoBizerta 
Chott el Jerid 
Djerba
Temperatura 
33˚C 
5˚C 
34˚C

O czym należy pamiętać?

Jadąc do Tunezji w czerwcu, trzeba pamiętać o tym, że panują tam już prawdziwe upały i musimy się do nich odpowiednio przygotować. Trzeba pamiętać o przewiewnym ubraniu i kremach z filtrem. Zawsze trzeba mieć przy sobie butelkę z wodą nie gazowaną, tak aby nie dopuścić do odwodnienia organizmu. W południe gdy temperatury powietrza są najwyższe, trzeba koniecznie schować się przed słońcem i odpocząć.

Okres od czerwca do września to w Tunezji czas największych upałów. Jest to także okres największego natężenia ruchu turystycznego. Do Tunezji przybywają wówczas miliony turystów poszukujących wypoczynku na plaży. Warunki do plażowania są idealne. Nasłonecznienie utrzymuje się przez prawie 12 godzin dziennie. Woda w morzu ma prawie 30◦C, a z nieba leje się prawdziwy żar. Ciężko jest wytrzymać nawet w cieniu. Noce stają się bardzo przyjemne, temperatura kilkunastu stopni Celsjusza zachęca do relaksujących spacerów po plaży. Nie występują w tym czasie żadne opady, pojawiają się idealne warunki pogodowe. Do Tunezji przyjeżdżamy w czerwcu bez obaw że cokolwiek może popsuć nasz wypoczynek. Hotele są wówczas przepełnione, ciężko o wolne miejsca w placówkach dobrej klasy. Ceny skaczą do góry, gdyż jest to okres największego zarobku dla Tunezyjczyków. Ogromne upały choć troszkę łagodzi czasem letnia bryza wiejąca znad morza.