Najbardziej słonecznym i gorącym miesiącem w Tunezji jest lipiec. Jaka jest w tym czasie temperatura, czy jest to dobry czas na zwiedzanie, czy może bardziej na wygrzewanie się nad brzegiem Morza Śródziemnomorskiego?

Temperatury w lipcu.

Tunezja jest krajem bardzo zróżnicowanym, zarówno pod względem klimatu, jak i samych temperatur. Jadąc bardziej na północ będziemy mieli więc niższe temperatury, niż te na południu, gdzie wraz z gorącym wiatrem Sahary nadciągają też upalne dni. Nie mniej jednak średnia temperatura w ciągu dnia sięga blisko 30 stopni Celsjusza. W niektórych miastach jak Tunis może być około 27 stopni, a gdzieniegdzie, jak Sousse może być nawet 32. Ciepłe są także noce w lipcu, dzięki czemu woda w morzu utrzymuje się na poziomie 22 stopni Celsjusza.

Pogoda w lipcu.

Lipiec jest zdecydowanie najbardziej słonecznym miesiącem w Tunezji, niestety niesie to za sobą też natłok turystów w tym czasie. Brak deszczu, pochmurnych dni czy burz powoduje, że większość właśnie w tym czasie chce wypoczywać w rajskich, tunezyjskich ogrodach. Nie jest to jednak idealna pogoda na zwiedzanie. Warto więc w przypadku planów poznawania tunezyjskiej historii i kultury zabrać ze sobą pełne obuwie, okrycie głowy i zawsze zaopatrzyć się w odpowiednią ilość wody do picia.

Lipiec w Tunezji. Co robić w Tunezji w lipcu?

Gdy planujemy urlop w Tunezji w lipcu, to możemy być pewni, że pogoda nas nie zawiedzie. Jest to bowiem jeden z dwóch najcieplejszych miesięcy w roku. Te osoby, które nie lubią zbyt mocnych upałów lub też z powodu choroby nie powinni przebywać zbyt dużo na słońcu, to raczej nie powinni w tym miesiącu się tam wybierać. Jednak ci, którzy lubią słoneczko, ciepłe morze, piaszczyste plaże i sporty wodne, to powinni pakować swój plecak.

Na wakacje nad Morzem Śródziemnym czy w pobliżu największej Pustyni Sahary, najlepiej wybrać miesiące lipiec albo sierpień. Nie tylko bowiem wtedy zagwarantowane mamy słońce w ciągu dnia, ale także możemy rozkoszować się w całej okazałości lazurem morza

Co robić w lipcu w Tunezji?

Lipiec to najgorętszy miesiąc w roku, zatem najlepiej spędzać go na plaży lub w morzu. Idealne będzie uprawianie sportów wodnych, pływanie, opalanie, a jeżeli znudzi się już nam nadmorskie wybrzeże, to warto wybrać się na spacer po tajemniczych zakątkach tunezyjskich miast. Jeżeli jednak zmęczy nas zwiedzanie, bądź też zmęczy mocne słońce, to warto na chwilkę usiąść w przydrożnej kafejce i napić się tunezyjskiego wina lub piwa. Wspaniale ochłodzi i pozwoli zrelaksować się przed kolejnymi atrakcjami.

Ciekawostki.

Zwiedzając ten piękny kraj pamiętajmy o tym, że jest to kraj muzułmański o odmiennych niż nasze tradycjach i kulturze. Jeżeli będziemy zwiedzać okolice meczetów, to warto swobodne plażowe stroje zmienić na coś bardziej dystyngowanego, gdyż muzułmanie nie lubią zbyt wiele odkrytego ciała. Oczywiście na plażach i w rejonach wybrzeża, stroje plażowe są jak najbardziej pożądane.