Pogoda w Tunezji w sierpniu, temperatury. Co można robić w Tunezji w sierpniu?

Sierpień to drugi z najgorętszych miesięcy w Tunezji. Sezon w pełni, wszędzie gorąco, sucho i gwarno. Jest to czas idealny dla tych, którzy lubią upały i zabawę. W Tunezji w sierpniu jest najwięcej młodych ludzi, którzy preferują właśnie takie warunki urlopowe. Jeżeli do nich należysz, to pakuj walizki i wybieraj się na podbój Tunezji.

Miesiące wakacyjne to okres wzmożonych wyjazdów na urlopy i wczasy. We wszystkich regionach turystycznych na świecie tętni wówczas życie. Tak samo jest w Tunezji, która jest krajem bardzo chętnie odwiedzanym przez turystów. Mimo palącego słońca, na tunezyjskich plażach brak praktycznie wolnego miejsca, zwłaszcza w znanych miejscowościach turystycznych. Nieco spokojniej jest w mniejszych miasteczkach, jednak generalnie rzecz biorąc, wydaje się, że turystów jest więcej niż stałych mieszkańców. Turyści bowiem spacerują mimo upałów, a mieszkańcy chowają się w swoich domach, gdyż upał w sierpniu jest przecież największy.

Temperatury w Tunezji w sierpniu.

Temperatury powietrza w sierpniu wynoszą 36° C w dzień i 21° C w nocy. Temperatura wody wynosi około 27° C, zatem jest naprawdę gorąca i nie przynosi nawet ukojenia, takiego jak byśmy sobie wymarzyli. Pamiętajmy o tym, że w górach jest wówczas trochę chłodniej a na pustyni o wiele cieplej. Temperatury powietrza dochodzą nawet do 50° C, zatem nie polecamy wówczas wycieczek ani żadnych wypraw.

Pogoda w Tunezji w sierpniu- temperatury, sierpień Tunezja.

Oczywiście temperatura powietrza jest uzależniona od miejsca w które się wybieramy. Generalnie na północy Tunezji jest klimat chłodniejszy niż w części środkowej, no i oczywiście stopniowo im dalej na południe, jest coraz goręcej. Na południu Tunezji króluje bowiem Sahara w pełnej krasie, a w sierpniu możemy spodziewać się tam nawet 40-50′ C. Na północy i wschodzie kraju średnie temperatury w sierpniu wynoszą około 35′ C. Praktycznie nie ma wówczas żadnych opadów, tylko z południa wieje mocy wiatr z nad Sahary, który przynosi ze sobą tumany piasku, który jest praktycznie wszędzie.

Co robić w Tunezji w sierpniu?

Przede wszystkim wylegiwać się na plaży pod parasolem i kąpać się w morzu. Wszelkie sporty wodne i wszystko co da ochłodzenie jest wskazane. Podczas wysokich upałów, które z całą pewnością spotkamy w Tunezji w sierpniu, najlepiej zwiedzanie pozostawić na chłodniejsze popołudnia lub też wieczory. W dzień lepiej odpoczywać w cieniu i nie przemęczać organizmu, gdyż my Europejczycy nie jesteśmy przyzwyczajeni do takiej pogody. W sierpniu nie polecamy wycieczek na Saharę, gdyż upały tam wówczas panujące są wręcz niebezpieczne. Tego typu eskapady należy zaplanować na chłodniejsze miesiące, czyli na kolejny urlop.

Co ze sobą zabrać?

Jadąc do Tunezji w sierpniu koniecznie pamiętajmy o ochronie przed palącym słońcem. Przewiewne ubrania, kremy z filtrem, okulary i kapelusze to absolutnie podstawa. Zabierzmy też ze sobą podstawowe leki i pianki na oparzenia słoneczne. Nie przebywajmy też długo na słońcu w momencie największego nasilenia.