Wrzesień to idealny miesiąc dla tych wszystkich, którzy lubią słońce, jednak nie lubią zbyt dużej liczby turystów. Choć nadal jest piękna pogoda to ludzi jest już coraz mniej, zatem wszędzie jest spokojniej, ciszej i co też bardzo ważne taniej. Sezon bowiem ma się ku końcowi, więc zarówno w hotelach jak i kurortach turystycznych ceny są powoli obniżane. Śmiało więc można wybierać się we wrześniu na urlop i korzystać do woli z uroków tego pięknego kraju.

Wrzesień – temperatury.

Temperatury powietrza we wrześniu wynoszą 30° C  w dzień i około 18° C w nocy. Temperatury wody wynoszą 26° C, zatem jest idealna do kąpieli dla wszystkich, nawet tych szybko marznących. Jest to zatem kolejny miesiąc idealny do spędzenia tam idealnego urlopu. Będzie na pewno słońce, wysokie temperatury i ciepła woda, słowem wszystko, czego przeciętny europejczyk oczekuje od urlopu w egzotycznym kraju.

Wrzesień to ostatni przed końcem roku bardzo ciepły miesiąc w Tunezji. Wysoka temperatura sprzyja występowaniu gwałtownych wyładowań atmosferycznych. Występują one zwykle popołudniu, trwają kilka minut ale nie przynoszą dużej ilości deszczu. Turyści wciąż oblegają Tunezyjskie plaże. Mieszkańcy tego kraju liczą zyski, a przybysze nie żałują pieniędzy na zakupy i atrakcje. W hotelach wciąż tłok, o dobre miejsca bardzo trudno. W październiku i listopadzie sytuacja zacznie się zmieniać bowiem rozpocznie się pora obfitych opadów deszczu trwająca zwykle do lutego. Temperatura wody morskiej w zatokach osiąga ok. 28◦C

Temperatura i opady wrzesień, Tunezja.

Temperatury są wciąż bardzo wysokie i nie ułatwiają zwiedzania Tunezji. Wybierając się na wycieczki w tym okresie, nie zapomnijmy o odpowiednim nakryciu głowy, okularach przeciwsłonecznych oraz kremach do opalania z filtrem. Termometry wskazują we wrześniu ok. 33 ◦ C. Jest bardzo gorąco, a upał jest dokuczliwy nawet w cieniu. Co raz częściej pojawiają się burze. Ochładzają one nieco powietrze i przynoszą powiew rześkiego wiatru. Są to jednak zwykle zjawiska tylko chwilowe, przynoszące odpoczynek od gorąca na zaledwie kilka chwil. Ilość opadów jest wciąż bardzo niska i nie przekracza ok. 20mm. Temperatury we wrześniu prezentują się następująco:

Miasto 
BizertaChott el Jerid 
Djerba
Temperatura 
31˚C 
9˚C 
32˚C

Tunezja we wrześniu – co robić?

W sumie można robić wszystko to, co w miesiącach letnich. Zatem pływanie w morzu, opalanie, nurkowanie, pływanie jachtami i łodziami, uprawianie sportów wodnych, to wszystko jest możliwe, gdyż temperatura wody jest nadal bardzo ciepła. Ponadto pogoda nie jest już uciążliwa, więc w przerwach plażowania można zwiedzać i poznawać piękną okolicę. Zabytków i ciekawych miejsc na pewno nie zabraknie w żadnym z rejonów, zatem bez względu na to gdzie się wybieramy, to na pewno nie będziemy się nudzić.