Marzec w Tunezji. Co robić w marcu, temperatury powietrza, wody i opady marzec Tunezja. Na większym obszarze kraju temperatura w marcu osiąga 19-21◦C.

Marzec w Tunezji nie zawsze przywita nas gorącym słońcem, choć godzin słonecznych z każdym dniem przybywa. Najwięcej opadów jest na północy kraju, w rejonie wybrzeża Morza Śródziemnego. Coraz częściej jednak świeci słoneczko a temperatury powietrza rosną dość szybko. Przy tym przyroda po obfitych deszczach wspaniale rośnie i jest naprawdę piękna. Nie ma też wysokich upałów, więc można spacerować i zwiedzać do woli, bez obawy, że słońce nas poparzy.

Pogoda w marcu w Tunezji.

Temperatury powietrza w marcu w Tunezji wynoszą około 20° C w dzień i 15° C w nocy. Jedynie w rejonach pustynnych jest w dzień o kilka stopni więcej, jednak w nocy temperatura drastycznie spada, nawet o 20° C. Temperatura wody w marcu wynosi około 16° C i z każdym słonecznym dniem jest coraz cieplejsza.

Marzec w Tunezji to koniec pory zimowej i początek wiosny. Temperatury nieco wzrastają, a opady występujące na przełomie grudnia i stycznia powoli zanikają. Do Tunezji powracają turyści. Warunki pogodowe przypominają w marcu te występujące w naszym kraju w Maju. Wzmaga się lekki wiatr który chłodzi powietrze. Słońce już teraz potrafi dokuczać stąd też warto pamiętać o odpowiedniej jakości kremach ochronnych. Jest to niewątpliwie dobry czas na to aby wybrać się do Tunezji na zwiedzanie. Warunki do plażowania nie są jeszcze idealne gdyż woda w morzu ma zaledwie 13 stopni Celsjusza. Marzec to ostatnie chwile na spędzenie wakacji w Tunezji bez tłoku. Pogoda jest dużo lepsza niż na początku roku aczkolwiek jest raczej pochmurno. Znika natomiast, plucha oraz zalegające na ulicach błoto.

Temperatura i opady marzec – Tunezja.

Na większym obszarze kraju temperatura w marcu osiąga 19-21◦C. Wartość opadów jest niewielka i nie przekracza ok. 20mm. Dni powoli stają się ciepłe, natomiast noce wciąż pozostają bardzo chłodne. Temperatura nie przekracza kilku stopni powyżej zera. Utrudnieniem dla wielu osób jest wiatr. Dodatkowo powoduje on obniżenie wartości odczuwalnej temperatury. Rzadko pojawiają się krótkotrwałe deszcze, ulewy pojawiają się bardzo sporadycznie. Przykładowe temperatury występujące w marcu na terenie kraju:

Miasto 
BizertaChott el Jerid 
Djerba
Temperatura 
20˚C 
3˚C 
20˚C

Co robić w Tunezji w marcu?

Odpowiadając na tytułowe pytanie: Co robić w Tunezji w marcu? Odpowiadamy: wszystko! Jest ciepło, choć nie ma jeszcze upałów, można więc zwiedzać historyczne zabytki i spacerować po pięknych plażach. Choć temperatury wody są jeszcze dla wielu za niskie, to jednak śmiało można nurkować czy też pływać łodzią. Jeżeli trafimy na deszczowa pogodę, to warto schować się na miejscowym targu i delektować się szałem zakupów. Trzeba bowiem wspomnieć, że miejscowe suki( targi) są najczęściej zadaszone, choć nie z powodu deszczu lecz słońca, które w letnich miesiącach po trafi być dokuczliwe. Przed deszczem można też schować się w licznych muzeach i restauracjach. Trzeba bowiem zasmakować w regionalnej kuchni, która zachwyci nawet tych najwybredniejszych smakoszy.