Reklama
Strona główna Tunezja Jaka jest pogoda w Tunezji w lutym? – temperatury.

Jaka jest pogoda w Tunezji w lutym? – temperatury.

Tunezja w lutym. Pogoda i co ze sobą zabrać. Tunezja w lutym przywita nas zapewne zmienną pogodą i niezbyt wysokimi temperaturami.

258

Tunezja w lutym. Pogoda i co ze sobą zabrać. Co można robić w lutym w Tunezji?

Tunezja to wspaniały kraj, który posiada bardzo wiele walorów turystycznych. Każdy znajdzie tam mnóstwo atrakcji, zatem warto tam jechać praktycznie o każdej porze roku. Zatem jeżeli szef daje nam urlop w lutym, to nie powinniśmy się denerwować, tylko pakować walizki i ruszać na podbój Tunezji.

Tunezja – pogoda w lutym.

Tunezja w lutym przywita nas zapewne zmienną pogodą i niezbyt wysokimi temperaturami. Choć oczywiście są one o wiele wyższe niż te, do których jesteśmy przyzwyczajeni, gdyż temperatury powietrza wynoszą wówczas około 10° C w dzień i 5° C w nocy. W rejonach wybrzeża często padają deszcze i jest duża wilgotność powietrza. W rejonach górskich i na Saharze jest wówczas najchłodniej, choć w rejonach pustynnych temperatura spada przede wszystkim w nocy.

Choć Tunezja jest położona w Afryce, która wszystkim kojarzy się tylko z wysokimi temperaturami, to jednak są tam również miesiące chłodniejsze, kiedy zamiast mocnego słońca, pada ulewny deszcz, wieje wiatr i nawet niekiedy zdarza się, że pada śnieg. Jednak przez długą część roku jest tam przeważnie słonecznie. Ponadto jest to bardzo piękny i ciekawy kraj, zatem warto tam pojechać o każdej porze roku.

Pogoda w Tunezji w lutym- temperatury luty Tunezja.

Luty w Tunezji najczęściej wita turystów ulewnym deszczem, choć jest to też uzależnione od miejsca w które się udajemy. Im dalej na południe kraju i bliżej Sahary, tym deszczu coraz mniej. Także dotyczy ta zasada miesięcy zimowych, choć oczywiście w lutym nawet na Saharze jest dość chłodno i wieje bardzo mocny wiatr. Szczególnie zimne bywają tam też noce, zatem podczas wycieczek trzeba o tym szczególnie pamiętać. Temperatura w całej Tunezji w lutym waha się pomiędzy 7- 20′ C i jest uzależniona od regionu i danego roku. Bywały bowiem lata, kiedy nawet w Tunezji padał śnieg, a bywały takie, gdy świeciło słońce. Najlepiej zatem przed wyjazdem sprawdzić prognozę pogody na najbliższe dni, tak aby odpowiednio przygotować się do podróży.

Co robić w Tunezji w lutym?

W lutym w Tunezji najlepiej wybrać się na wycieczkę po Saharze, gdyż z całą pewnością nie będzie nam dokuczać letni upał, który dla przeciętnego śmiertelnika jest nie do zniesienia. Przygotujmy tylko odpowiednie ubrania, zarówno takie cieplejsze jak i lżejsze, bo na Saharze są bardzo duże wahania temperatury. Nawet jak trafimy tam w lutym na słoneczną pogodę i wysoką temperaturę, to musimy pamiętać o tym, że nocy spadnie ona drastycznie i nie będzie wówczas już tak przyjemnie. Gdy nie pada deszcz, to warto zwiedzać zabytkowe miasta, których w Tunezji nie brakuje i można podziwiać tamtejszą, egzotyczną kulturę, tamtejszych mieszkańców i ich życie codzienne. W lutym to wszystko będzie ułatwione, gdyż nie ma tam wielu turystów i co za tym idzie, ceny są o wiele niższe.

Co należy ze sobą zabrać?

Jadąc w lutym do Tunezji koniecznie musimy zabrać ze sobą ciepłe rzeczy i parasole. Warto wziąć też kurtki chroniące przed deszczem, abyśmy mogli bez przeszkód zwiedzać nawet podczas niesprzyjającej pogody. Pamiętajmy również o kamerze i aparacie, aby uwiecznić wszystkie wakacyjne wycieczki.