Waluta i kurs wymiany marokańskiej waluty. Narodową walutą w Maroko jest dirham marokański (MAD), który niestety nie jest wymienialny poza granicami Maroka, a dodatkowo panuje surowy zakaz wywożenia waluty poza kraj.

Jaka jest waluta w Maroko?

Narodową walutą w Maroko jest dirham marokański (MAD), który niestety nie jest wymienialny poza granicami Maroka, a dodatkowo panuje surowy zakaz wywożenia waluty poza kraj. Na szczęście jednak można na terenie niemalże całego Maroka płacić dolarami, a w większych kurortach również walutą akceptowalną jest Euro. 

Aktualny kurs wymiany waluty

W ostatnich latach można zaobserwować ciągłe wahania na giełdach i tym samym w kantorach jeśli chodzi o wymianę waluty. Na rok 2012 przed sezonem, kantory średnio wyceniają 1 MAD na około 0,40 PLN. 

Najlepsze kursy w kantorach

Wymiana złotówek, lub dolarów na dirhamy marokańskie kusi bardzo niskimi cenami w sklepach, restauracjach i hotelach. Jednak po samym przylocie na lotnisko w Maroku, warto wstrzymać się z ostateczną wymianą. Największe marże na wymianie waluty narzucają kantory przy wszystkich międzynarodowych lotniskach, a także przy pięciogwiazdkowych hotelach i w ekskluzywnych kurortach. Zdecydowanie korzystniej jest poszukać kantoru gdzieś na obrzeżu miasta. Wielu wczasowiczów również woli wymieniać walutę w banku niż w hotelu ze względu na korzystniejszy kurs. W bankach z reguły nie jest pobierana żadna prowizja, co niestety częściej zdarza się placówkom hotelowym.