Rozmowy telefoniczne z Maroko, koszty połączeń. Koszt skorzystania z kafejki internetowej lub opłaty za wi-fi w droższym hotelu jest zbliżony do cen spotykanych w Polsce.

Internet w Maroko

Koszt skorzystania z kafejki internetowej lub opłaty za wi-fi w droższym hotelu jest zbliżony do cen spotykanych w Polsce. Za jedną godzinę skorzystania z łącza, trzeba zapłacić około 10 MAD, czyli około 3,50 złotych. Czasami jednak w niektórych hotelach można liczyć na darmowe połączenie, przez tak zwany Hot Spot.

Rozmowy telefoniczne z Maroko

Wyjeżdżając do Maroko, nie trzeba martwić się o zasięg telefonii komórkowej. Z tym nie ma większych problemów. Oczywiście przebywając dużych miastach lub rozwiniętych kurortach. Istnieje kilka sposobów na połączenia telefoniczne z Maroka do Polski. Najpopularniejszym jest skorzystanie z własnego telefonu komórkowego przy włączonym roamingu. Niestety jest to bardzo kosztowna usługa. Ze względu na przekroczenie granic Unii Europejskiej, za minutę połączenia trzeba zapłacić już około 11 złotych, natomiast wysłanie jednego SMS-a – około 2 złotych. Rozwiązaniem na obniżenie kosztów może być kupienie karty SIM, tamtejszej telefonii komórkowej, lub po prostu zakupienie karty do budki telefonicznej.

Rozmowy telefoniczne z Maroko – skype

Najtańszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usługi jaką proponuje skype. Rozmowa telefoniczna przez ten popularny komunikator, to koszt około 90 groszy za minutę. Można również wykupić przed wyjazdem specjalny abonament, który obniży koszty rozmowy aż do 10 groszy za minutę. Także za 400 minut w miesiącu podróżny zapłaci jedynie 40 złotych. Jest to najlepsze rozwiązanie, jeśli ktoś w Maroko ma zamiar przebywać przez dłuższy czas. Wbrew pozorom niekonieczny jest do tego laptop. W końcu coraz więcej telefonów komórkowych wyposażonych jest w usługę skype, co jedynie ułatwia dzwonienie, ponieważ nie czuje się praktycznie żadnej różnicy między normalnym telefonowaniem a korzystaniem z usługi skype. 

Rozmowy telefoniczne z Maroko – która opcja jest najlepsza?

Oczywiście nie ma żadnych wytycznych, która opcja połączeń z bliskimi w Polsce będzie optymalna. Niektóre osoby mimo wszystko postawią na roaming, ponieważ poprzestają tylko na kilku SMS-ach wciągu całego pobytu. W takim przypadku rzeczywiście nie opłaca się brać ze sobą laptopa, a tym bardziej kupować marokańskiej karty SIM. Jednak jeśli rachunki za telefon w ciągu krótkiego pobytu mają wynosić kilkaset złotych, a czasem nawet więcej, to bardziej opłaca się w to miejsce zainwestować w notebooka, a założenie skype i korzystanie z niego diametralnie obniży koszty rozmów.