Wycieczki fakultatywne w Maroko – co trzeba zobaczyć? Maroko to niezwykle piękny kraj, który zaskoczy każdego turystę swoimi zabytkami, specyficzną kulturą, ale również zaskoczy niemile kontrastami.

Maroko to niezwykle piękny kraj, który zaskoczy każdego turystę swoimi zabytkami, specyficzną kulturą, ale również zaskoczy niemile kontrastami. Kontrastami pomiędzy życiem bogatych Marokańczyków, którzy mieszkają w przedziwnych willach nad brzegiem oceanu, a biednymi mieszkańcami, którzy żyją bardzo skromnie i często w warunkach dla nas niemożliwych. Niektóre wręcz miejsca odstraszają turystów i warto takie dzielnice omijać z daleka, gdyż często turyści są tam zaczepiani i dochodzi nawet do napadów rabunkowych. Mimo tego, przy zachowaniu minimum ostrożności, można zwiedzać ten wspaniały kraj i cieszyć się ze swoich wakacji.

Co trzeba zobaczyć w Maroko- stolica Rabat?

Będąc w Maroko, nie powinno się zapomnieć o malowniczej stolicy tego kraju. Choć nie jest to wcale największe miasto tego kraju, to jednak zachwyci wszystkich swoim niepowtarzalnym urokiem i wieloma zabytkami. Choć pewnie zdziwi to niejednego, to właśnie stolica jest jednym ze spokojniejszych miast tego kraju, życie toczy się tu leniwie i spokojnie. Nie ma zgiełku, który jest bardzo charakterystyczny dla większości marokańskich miast i miasteczek. Wjeżdżając do miasta, zachwyci nas już sama główna ulica, która jest otoczona wspaniałymi palmami, które na Europejczykach robią duże wrażenie. Warto też wspomnieć, że Rabat jest bardzo czystym miastem, a to dla tych stron świata, prawdziwy unikat. Ponadto trzeba zobaczyć:

  • rzymską cytadelę
  • muzeum antyków
  • pałac królewski
  • meczet grobowy
  • Centrum Kultury Islamu
  • mauzolea

Ponadto spacerujmy wąskimi uliczkami miasta i rozmawiajmy z mieszkańcami, a z całą pewnością dowiemy się wiele ciekawych historii o tym mieście.

Co trzeba zobaczyć w Casablance?

Nie sposób opisać w jednym artykule wszystkie miejsca, które trzeba by zobaczyć w Maroko. W większości przypadków, nasze urlopy trwają jednak niezbyt długo i w dużym tempie staramy się zobaczyć jak najwięcej. Tym jednak sposobem, wiele nas omija i w pełni ni nacieszymy się urokiem tego kraju. Warto niekiedy zobaczyć trochę mniej, ale zrobić to w spokoju, aby w pełni się delektować urokiem i historią danego miejsca.

Największym miastem Maroko i wartym zobaczenia jest Casablanca. Jest ona głównym ośrodkiem kulturalnym i przemysłowym tego kraju. Przyjeżdżają tu nie tylko tłumnie turyści, ale też Marokańczycy, którzy szukają lepszego życia. Wiele tam zabytków, o ciekawej historii, ale także nowoczesnych budowli, które zachwycają przepychem i bogactwem.