Wakacje na Ko Samui

Ko Samui (Koh Samui) to jedna z trzech największych wysp należących do rejonu Tajlandii. 
Inna nazwa to „wyspa kokosowych drzew”.

Wnętrze Koh Samui jest wyżynne i górzyste, natomiast brzeg jest piaszczysty ze wspaniałymi klifami. 

Niewielkie rozmiary wyspy sprawiają, że poruszając się wynajętym samochodem, jesteśmy w stanie zwiedzić ją w przeciągu dwóch dni. 

Najbardziej popularną miejscowością na wyspie jest Nathon, gdzie znajdziemy szereg restauracji i barów, a także innych rozrywek – na wieczory i noce. 

Jaka jest pogoda na wyspie Koh Samui.

Szczyt sezonu na wyspie przypada w miesiącach zimowych (w Europie), chociaż klimat zachęca do odwiedzenia wyspy przez cały rok. Wiosną i latem możemy jednak natknąć się na spore opady deszczu, z racji trwającej wówczas pory deszczowej. 

W sezonie powinniśmy jednak nastawić się na prawdziwe upały – aż do maja na wyspie zdarzają się upały sięgające 40 stopni Celsjusza przy bardzo ograniczonej liczbie deszczowych dni, później wysokie temperatury powietrza występują w otoczeniu wilgotnego klimatu, co sprawia, że na Ko Samui możemy czuć się niekomfortowo. 

Atrakcje i zabytki na wyspie

Na wyspie mamy do dyspozycji ponad 500 hoteli, a ich liczba stale rośnie, ponieważ coraz więcej turystów decyduje się na wakacje w Tajlandii. Dzięki takiej ilości obiektów możemy decydować się na hotel o warunkach, które najlepiej nam odpowiadają i znajdują się w granicach możliwości naszego budżetu. 

Ci, którym zależy na wypoczynku w spokojnej okolicy, powinni zastanowić się nad wynajęciem hotelu w południowej i zachodniej części wyspy. Bardziej oblegane są natomiast fragmenty północne. Tam też tworzą się szkoły windsurfingu i innych sportów wodnych. 

Jeśli mamy ochotę pozwiedzać Koh Samui, koniecznie odwiedźmy świątynie buddyjskie (buddyzm jest najbardziej popularną religią na Tajlandii). Do ważnych ośrodków sakralnych należy tu świątynia Wat Kunaram, na wyspie możemy też zobaczyć ponad 15metrowy posąg Buddy, który stał się nie tylko obiektem religijnym, ale także punktem orientacyjnym dla mieszkańców i turystów.