Kwiecień jest miesiącem, w którym wszyscy szukają pierwszych oznak nadchodzącej wiosny. W Bułgarii, podobnie jak i w Polsce, kwiecień bywa bardzo zmienny. W górach najczęściej leży jeszcze śnieg, choć w niższych partiach nie wszystkie trasy są otwarte i przystosowane do zjeżdżania. Zatem jeżeli nie uda nam się w kwietniu poszusować na nartach, to warto wybrać się do Bułgarii w celu zwiedzania i poznawania historii tego ciekawego państwa. Pamiętajmy, że Bułgaria to nie tylko plaże na wschodnim wybrzeżu i ekskluzywne kurorty, to także bardzo stare i pełne zabytków miejsce.

Pogoda i temperatury.

Choć w kwietniu w Bułgarii bywa jeszcze dość zimno i pogoda jest bardzo zmienna, to warto wybrać się tam właśnie wtedy. Mniejszy tłok i niskie ceny, pozwolą zwiedzić ten kraj wzdłuż i wszerz. Powracając do pogody i temperatur, w kwietniu temperatury powietrza w dzień wynoszą około 10’ C. Noce są zawsze nieco chłodniejsze, z temperaturami w granicach 5’ C. Chłodniej jest w górach, zwłaszcza w wysokich partiach, gdzie najczęściej leży jeszcze gruba warstwa śniegu. Wiosna jest też porą dość deszczową, zwłaszcza na północy i w obszarach górskich.

Zwiedzanie.

W Bułgarii nie brakuje zabytków i ciekawych miejsc. Koniecznie trzeba zwiedzić Warnę, w której na szczególną uwagę zasługuje zabytkowa katedra i teatr. Bardzo ciekawa jest niewielka miejscowość rybacka o nazwie Sozopol, w której to można podziwiać dziewiętnastowieczne domki i koniecznie trzeba też wstąpić do miejscowego muzeum, aby zobaczyć wspaniałą, zabytkową kolekcję greckich waz.

Inne miejsca warte zobaczenia w Bułgarii to:

  • Nessebar
  • Ropotamo
  • Burgas
  • Primorsko
  • Skamieniały Las
  • Balczik i wiele innych.