Marzec w Bułgarii bywa jeszcze bardzo zimny, wietrzny i w górach śniegowy. Można więc śmiało wybrać się tam z rodziną na narty lub też na snowboard. Dla tych ostatnich, oprócz tras zjazdowych, przygotowany jest również specjalny park, który znajduje się w okolicach Banska. Dla tych bardziej doświadczonych organizowane są również zawody, a dla początkujących, szkółki pod czujnym okiem doświadczonych instruktorów. Oprócz oferty dla miłośników sportów zimowych, znajdziemy w Bułgarii wiele innych rozrywek, takich jak na przykład dyskoteki, kluby nocne, restauracje, korty tenisowe i wiele innych. Bardzo dobrej jakości jest również zaplecze hotelowe, zwłaszcza w dużych miastach i ośrodkach turystycznych.Ads

Pogoda i temperatury.

W marcu temperatury powietrza w Bułgarii wynoszą około 5’C w dzień i 0’ C w nocy. W górach tak jak już wspomnieliśmy, wciąż leży śnieg, a temperatury powietrza są o kilka stopni niższe niż na terenach nizinnych. Notuje się coraz więcej opadów deszczu i dość często wieje porywisty wiatr, który przybiera na sile w górach. Choć dzień coraz dłuższy, to jednak wciąż jeszcze nie widać oczekiwanej wiosny. Mimo niskich temperatur, pluchy i mocnych wiatrów, nawet w marcu w Bułgarii może być całkiem ciekawie.

Co można robić w marcu w Bułgarii?

Przede wszystkim warto korzystać z ostatnich chwil zimy, a wybierając się do jednego z bułgarskich ośrodków turystycznych jak na przykład Bansko, na pewno nie będziemy narzekać na nudę. Liczne imprezy sportowe, konkursy, możliwość poszusowania na nartach, a także liczne imprezy towarzyszące jak festiwale, dyskoteki i bale, nie pozwolą się nikomu nudzić. Również dla najmłodszych znajdzie się w Bułgarii wiele ciekawych atrakcji, jak na przykład delfinarium, szkółki narciarskie i liczne place zabaw, przedszkola przy hotelach i ośrodkach turystycznych.