Luty w Bułgarii bywa mroźny i wietrzny, tak samo jak i w Polsce. Jednak mimo tego, warto wybrać się tam wówczas i spróbować swoich sił w sportach zimowych. Wspaniałe trasy narciarskie, wypożyczalnie sprzętu i szkółki, zachęcą nawet tych, którzy nigdy nie mieli nart na nogach. Ponadto piękne widoki, zabytki i wiele innych ciekawych atrakcji, które nie pozwolą nikomu się tam nudzić.

Pogoda i temperatury.

Luty w Bułgarii na pewno przywita nas śniegiem i ujemnymi temperaturami. Średnie temperatury w dzień w tym regionie to -5’ C. Noce są nieco chłodniejsze, z temperaturami w granicach -12’ C. W górach temperatury są jeszcze niższe i często wieje mocny wiatr. Na północnej nizinie, może się zdarzyć luty deszczowy bez śniegu, jednak im dalej w głąb kraju i wyżej w góry, to pogoda jest mroźniejsza i z całą pewnością będzie leżał tam w lutym śnieg.

Zimowe atrakcje.

Główną atrakcją w miesiącu lutym będą zapewne wszelkie sporty zimowe. W licznych ośrodkach turystycznych znajdziemy trasy do klasycznego narciarstwa zjazdowego, biegowego i przełajowego. Są też specjalnie przygotowane trasy dla snowboardzistów i dla tych najmłodszych, miłośników zjazdów na sankach. W ośrodkach można wypożyczyć profesjonalny sprzęt, a także można zapisać się do szkółki narciarskiej. Jeżeli jednak nie należymy do miłośników sportów zimowych, to po prostu ubierzmy się ciepło i wybierzmy się na zwiedzanie licznych zabytków Bułgarii. Koniecznie trzeba zobaczyć, zabytkowe, średniowieczne miasteczko Nessebar, miejscowość Burgas i Balczik ze wspaniałym ogrodem botanicznym. Warto również wybrać się do delfinarium w miejscowości Warna, która zachwyci również wieloma zabytkami architektonicznymi.