Kyrenia – opis

Kyrenia jest portowym miastem znajdującym się w północnej części Cypru, sąsiadująca między innymi z Dikmen, Ozanköy, czy chociażby nawet z Taşkent. Tak jak wspomniano, znajduje się tutaj niewielki port, w którym cumują przede wszystkim jachty, a nad tym portem rozlega się Stare Miasto, w którym oczywiście znajduje się centrum Kyrenii. 
Tutaj również znajduje się największy odsetek atrakcji, nie tylko tych gastronomicznych, ale także kulturowych, czy po prostu w kwestii rozrywki. Kolejną zaletą tego miasta, są oczywiście przepiękne plaże, które nie dość, że są bardzo szerokie to jeszcze są w naprawdę świetnym stanie.
Mieszkańcy bardzo dbają o swoje dobra przyrodnicze, a można to podziwiać właśnie przechadzając się tutejszymi piaszczystymi plażami.

Kyrenia – zabytki

Przede wszystkim należy pamiętać, że Kyrenia posiada historię rozpoczynającą się w odległej epoce Starożytności. Dzięki czemu zachowały się do dzisiaj niektóre zabytki, które oczywiście można w Kyrenii jak i okolicach podziwiać.
Najważniejszym, a także najbardziej godnym uwagi zabytkiem jest tutejszy Zamek. Jest to bizantyjska twierdza, która podczas swojej burzliwej historii pod koniec XII wieku została zdobyta przez Lusignanów. W kolejnych wiekach nadal zmieniała właścicieli. Swego czasu byli nimi nawet Brytyjczycy. U kresu dziejów tegoż Zamku, pełnił on rolę więzienia.
Natomiast w obecnych czasach, każdy turysta ma dostęp do zwiedzenia budowli, w końcu pełni on teraz funkcję muzeum. Jednym z ciekawszych eksponatów, jakie znajdują się w obrębie murów zamku, jest statek należący do Aleksandra Macedońskiego.
Drugim miejscem wartym zobaczenia, a znajdującym się nieopodal Kyrenii jest Ballapalis. Na malowniczym wzgórzu znajduje się tutaj opactwo. Z tego miejsca można oglądać niemalże całą Kyrenię.

Kyrenia – czy warto?

O tym, czy warto udać się do Kyrenii na wakacje, nie ulega najmniejszym wątpliwością, że tak, jak najbardziej warto. Mianowicie jest to miejsce przepełnione wieloma fantastycznymi atrakcjami niemalże z zakresu każdej dziedziny.
Nie brakuje tutaj zabytków, nie brakuje dobrej kuchni, rozrywki, ale także coś dla siebie znajdą osoby, które lubią spędzać całe dnie na plażach lub korzystając z uroków sportów wodnych.
Jest to świetne miejsce na wakacje z przyjaciółmi, jak i z całą rodziną wraz z małymi dziećmi. W końcu jest to bardzo bezpieczne miejsce do przebywania małych dzieci.