Mahdia- wczasy i atrakcje. Mahdia- pogoda i klimat.

Mahdia- pogoda

Na całym wybrzeżu panuje przyjemny klimat śródziemnomorski. Mimo wysokich upałów w miesiącach letnich, od morza wieje przyjemny wiaterek, który w dużej mierze łagodzi te temperatury. Jeżeli pojedziemy wczesną wiosną lub też zimą, to musimy pamiętać, że występują tam ulewne deszcze, a temperatury wynoszą wówczas około 20′ C.

Mahdia to niewielkie miasteczko położone we wschodniej Tunezji, nad samym brzegiem Morza Śródziemnego. Jest to bardzo ważne miasto dla religijnych Muzułmanów i stanowi dla nich miejsce szczególne. Z całej Tunezji ściągają do tamtejszych meczetów wierni wraz z całymi pielgrzymkami. Jest ono często nazywane też mianem świętego miasta.

Mahdia- wczasy i atrakcje

Mahdia jest idealnym miejscem na wczasy dla tych, którzy nie lubią tłumów turystów i cenią sobie kameralność i spokój. Ponadto piękne plaże, wspaniały port z wieloma restauracjami i różnymi atrakcjami dla turystów. Właśnie wokół portu i nadbrzeża powstała nowsza część miasta, a właściwie kurort turystyczny. W głębi miasta natomiast znajduje się jego starsza i zabytkowa część, gdzie można podziwiać zabytkowe meczety i stare świątynie, niestety nie do wszystkich można wejść i zwiedzać. Trzeba być tutaj niezwykle delikatnym i ostrożnym, a być może mieszkańcy pozwolą nam choć na chwilkę zobaczyć te przedziwne budowle. Spacerując uliczkami tego miasteczka, z całą pewnością natrafimy na hiszpański cmentarz, który powstał tu za czasów okupacji hiszpańskiej. Na jego końcu znajduje się też zabytkowy fort, w którym niegdyś mieściło się więzienie. Legenda głosi, że od fortu ciągną się tajne, podziemne przejścia we wszystkie krańce Tunezji.