Reklama
Strona główna Tunezja Nabeul w Tunezji – pogoda, wczasy, atrakcje.

Nabeul w Tunezji – pogoda, wczasy, atrakcje.

Nabeul - raj pięknych tunezyjskich plaż, oaza ciszy i spokoju i pięknego słonecznego lata. Kiedy się wybrać do Nabeul, jakie są atrakcje i co warto zwiedzić?

121

Nabeul – raj pięknych tunezyjskich plaż, oaza ciszy i spokoju i pięknego słonecznego lata. Kiedy się wybrać do Nabeul, jakie są atrakcje i co warto zwiedzić?

Wczasy w Nabeul

Jednym z piękniejszych tunezyjskich miast jest Nabeul, położone w malowniczej zatoce Golf of Hammamet. Urlop możemy tam zaplanować w jednym z pięknych, luksusowych hoteli, rozciągających się nad pięknymi plażami, których w Nabeul z pewnością nie brakuje. Miasto to łączy w sobie modernistyczne i niezwykle rozbudowane kompleksy hotelowe z kultywowaną tradycją wyrobu pięknej ceramiki. Wieczorem można podziwiać tunezyjski krajobraz podczas spaceru na obsadzonej palmami promenadzie. Wśród palm znajdują się puby, bary i restauracje. Na dłuższy spacer warto wybrać się do ogrodów oliwnych, a także parków, gdzie wypocząć można przy zapachu jaśminu czy drzew pomarańczy.

Atrakcje Nabeul

Przechodząc uliczkami Nabeul możemy natrafić na niezliczoną ilość warsztatów, sklepów, jak i kramów z pamiątkami, gdzie możemy zakupić dla siebie piękną nabeulską ceramikę. Niezwykłym wydarzeniem jest prezentowany na bazarach proces wyrobu ceramiki przez lokalnych mistrzów. Wazon czy misa przywieziona z tego tunezyjskiego raju z pewnością będzie finezyjną ozdobą naszych wnętrz. Oprócz ceramiki możemy zakupić jeszcze tunezyjskie stroje ludowe, jak i inne ciekawe pamiątki. Nabul słynie też z czystych i przyjemnych plaż. Miękki, delikatny piasek z pewnością jest naturalnym zaproszeniem na całodniowe wylegiwanie się na słońcu. Nadmorska miejscowość oferuje też wiele ciekawych sportów wodnych, surfing, banana łódź, czy wycieczki rejsowe. W morzu jednak możemy natrafić na kamienie, dlatego warto wziąć ze sobą specjalne buty do pływania, szczególnie dla małych dzieci, które narażone są na okaleczenia stóp. Oprócz tego w Nabulu jest wiele pól golfowych, z których popołudniami warto korzystać do woli. Właściwie w każdym hotelu organizowana jest także gra w bingo, a ponadto często w ciągu dnia można podziwiać pokazy mody z orientalnymi dodatkami.

Zwiedzanie w Nebaul

Przykładem sakralnej i z pewnością zabytkowej architektury jest Wielki Meczet, do którego trafić można w samym centrum miasta. Warte odwiedzenia jest także Muzeum Archeologiczne, w którym odkryjemy historię miasta, od początków jego zarania. Nie sposób nie zatrzymać się tam przy pięknych rzeźbach fenickich czy rzymskich mozaikach. Miasto to pamiętają jeszcze starożytni Rzymianie, pod nazwą Neapolis, jednakże to co można podziwiać z tego okresu, zachowało się jedynie na przedmieściach Nabulu. Mianowicie pośród malowniczych drzewek oliwkowych stoją tam jeszcze fragmenty pałacowego muru i kilka kolumn.

Pogoda w Nebaulu

Sezon wakacyjny w Nabulu zaczyna się już od kwietnia, kiedy to temperatura w ciągu dnia utrzymuje się na poziomie 20 – 25°C. Amatorzy morskich kąpieli muszą jednak jeszcze trochę odczekać, ponieważ w tym czasie temperatura wody utrzymuje się na poziomie 16 – 18°C. Od maja temperatura podnosi się o około dwa stopnie wyżej. Nabul warto odwiedzić szczególnie latem, ta część Tunezji odznacza się bowiem łagodną, aczkolwiek gorącą i pełną słońca pogoda, dzięki czemu urlop nie jest tak bardzo męczący, a całe dnie można spędzać nad morskimi plażami.