Port El Kantaoui. Pogoda, wczasy i atrakcje kurortu w Tunezji.

Port El Kantaoui to nowoczesny kurort z portem jachtowym w roli głównej. Na przystani jest miejsce dla ponad trzystu jachtów. Wzdłuż portu i całego nabrzeża tej ekskluzywnej dzielnicy znajduje się wiele hoteli i rozmaitych atrakcji dla turystów. Ten port znajduje się w dzielnicy znanej miejscowości turystycznej Sousse, a dokładnie jest oddalony o około 10 km od centrum tej miejscowości. Hotele i pensjonaty ciągną się od samego centrum, aż do samego portu El Kantaoui.

Port El Kantaoui- pogoda

Port leży w północnej części Tunezji nad samym morzem. Panuje więc tam klimat śródziemnomorski z charakterystyczną, morską bryzą i przyjemnym wiaterkiem. W miesiącach letnich temperatury wynoszą tam średnio 30′ C, a w miesiącach zimowych około 20′ C. Zatem pogoda zawsze jest przyjemna i nie musimy się absolutnie bać o to, że zmarzniemy. Choć wieczory i noce w porze zimowej, bywają dość chłodne, więc warto na wieczorne spacery zabierać ze sobą coś cieplejszego. Zimą i wczesną wiosną trzeba też być przygotowanym na dość częste i mocne deszcze. Choć bywają gwałtowne, to jednak zazwyczaj szybko się kończą.

Port El Kantaoui- wczasy, atrakcje

Sam port to niewątpliwie wielka atrakcja dla turystów. Można tam bowiem podziwiać wiele ekskluzywnych jachtów, które często tam stacjonują. Oprócz portu, turyści znajdą tam ekskluzywne hotele a także restauracje, dyskoteki, sauny, słowem wszystko czego turysta może sobie zapragnąć. W okolicy kilka pól golfowych o wysokim standardzie, a także zoo i wypożyczalnie sprzętu do sportów wodnych, gdyż warunki ku temu są tam naprawdę pierwszorzędne. Turysta znajdzie tam, więc wszystko czego tylko można sobie wymarzyć na ekskluzywne wczasy. Jest tylko jedna rzecz, której tam nie znajdziemy- zabytków. W tym celu musimy udać się do pobliskich miejscowości, gdzie jest ich całkiem sporo.