Sousse jest pięknym kurortem wypoczynkowym w Tunezji. Słońce, plaża i rozciągające się pola golfowe. Co jeszcze oferuje turystom Sousse?

Piękny krajobraz nad Morzem Śródziemnomorskim, do którego na stałe wpisane jest słońce, oazy zielenin i rejsujące na lazurowej toni morza jachty, to Sousse (Susa) – jedno z większych miast i kurortów turystycznych Tunezji.

Susa – zwiedzanie i atrakcje miasta

Historia tego miasta sięga jeszcze czasów tworzenia się kolonii fenickich w IX wieku p. n. e., nic więc dziwnego, że w obecnie można zwiedzać jedną z najlepszych w kraju kolekcję mozaik, umieszczoną w Muzeum Archeologicznym. W zbiorach warto zwrócić uwagę na Triumf Bachusa, z postacią rzymskiego boga wina na rydwanie. Ponadto zwiedzić możemy Wielki Meczet, pochodzący z 851 roku p.n.e. i ribbat z tego samego wieku. Zwiedzić warto też starą dzielnicę arabską, z kolorowymi kramami i bazarami i co najważniejsze z Meczetem – Medynę, wpisaną na listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego – UNESCO. W mieście na odcinku prawie 5,5 kilometrów znajdują się też katakumby z grobami chrześcijan z IV i V wieku p.n.e., z których jednak zwiedzić można tylko 100 metrów – odcinek Dobrego Pasterza. Także tylko niektóre z grobów posiadają szklaną kryptę, reszta została zamurowana.

Wczasy w Sussa

Sousse jest bardzo atrakcyjnym kurortem wypoczynkowym, gdzie stara i zarazem piękna arabsko – mauretańska architektura budynków i świątyń zlewa się z nowoczesnym i modernistycznym wyglądem hoteli, pubów czy restauracji. Tak oryginalne połączenie sprawia, że wypoczywając w luksusowych hotelach można zgłębiać odległą historię tego miejsca. Dodatkową atrakcją jest niewątpliwie spacer do portu jachtowego, w którym cumuje ponad 300 jachtów, jak i do parku gdzie na około 103 hektarach rozlega się ogromne pole golfowe. Jednakże Sousse jest jednym wielkim ogrodem, gdzie z pewnością na tle miejscami dzikiej i egzotycznej przyrody przyjemnie się wypoczywa. Ponadto ciągnące się kilometrami o delikatnym, złocistym piasku plaże, są idealnym miejscem na całodniowy relaks i zabawę w morzu.

Pogoda w Sousse

Planując urlop w promieniach gorącego słońca i z morskimi kąpielami, do Suosse warto wybrać się od czerwca do września. W tych miesiącach z pewnością woda jest idealna, a dni gorące. Suosse jest miastem bezdeszczowym, gwarantującym od rana do późnego wieczora słoneczną pogodę Także zimy w Sousse są ciepłe, choć temperatura w wodzie spada do 16 stopni.