Najpiękniejsze zabytki w Maroko. Maroko zaprasza turystów słonecznymi plażami, wspaniałymi górami i pięknymi zabytkami – Fez, Szefszawan, Marrakesz

Maroko zaprasza turystów słonecznymi plażami, wspaniałymi górami i pięknymi zabytkami. Tych ostatnich zwłaszcza jest tam naprawdę sporo. Nie ma, bowiem praktycznie miasta, w którym by ich nie było. Zatem jest to naprawdę idealne miejsce na urlop, gdyż nie tylko będziemy tam mogli wypocząć, ale przede wszystkim pozwiedzać i poznać historię tego ciekawego państwa. A, że jest ona bardzo burzliwa i zaskakująca, to naprawdę warto ją poznać.

Najpiękniejsze zabytki w Maroko – Fez i Marrakesz

Ci, co choć raz mieli okazję zwiedzać ten piękny zakątek świata to wiedzą, że ciężko jednoznacznie wskazać najpiękniejsze zabytki w Maroko. Dzieje się tak z prostego powodu, zabytków jest niezliczona wręcz ilość i wszystkie są wspaniałe. Wymienimy jednak, choć kilka takich najczęściej odwiedzanych przez turystów. Wycieczkę swoją warto rozpocząć od miasta FEZ, które jest trzecim, co do wielkości miastem Maroko. Co też niezwykle interesujące, całe jego Stare Miasto jest na liście dziedzictwa narodowego UNESCO. W jednym miejscu będziemy mieli okazję podziwiać wspaniałą sztukę orientalną i najpiękniejsze budowle sakralne w tym krańcu świata. Podczas swoich wędrówek trzeba pamiętać o Marrakeszu, który jak twierdzą turyści, jest najbardziej afrykańskim miastem Maroko. Całe miasto jest wspaniałe i jedyne w swoim rodzaju, jednak nie wolno zapomnieć o Medynie, która jest również na liście UNESCO. Jest, więc zabytkiem najwyższej klasy, więc koniecznie trzeba o tym pamiętać.

Najpiękniejsze zabytki w Maroko – Szefszawan

Turyści najczęściej kierują swoje kroki w stronę stolicy, a następnie odwiedzają Casablankę, Marrakesz czy Agadir. Choć niewątpliwie są to piękne miasta i tak jak we wszystkich w Maroko, jest masa zabytków, to jednak wiele jest miejsc, które nie są polecane przez biura podróży, a są równie wspaniałe i zaskakujące, a co najważniejsze nie ma tam wielu turystów. Jednym z takich zaskakujących miast jest Szefszawan, w którym wszystkie praktycznie domy są koloru niebieskiego. Jest to górskie miasteczko, które zadziwia wszystkich nie tylko osobliwym wyglądem domów, ale także otaczającą górską przyrodą. Do tego jest tam kilkanaście pozycji do zwiedzania, a do najważniejszych można zaliczyć:

  • Wielki Meczet 
  • XVII wieczna forteca
  • Medyna
  • 20 innych meczetów i wiele innych atrakcji.