Nurkowanie na Cyprze

Wody Morza Śródziemnego otaczające Cypr są idealnym miejscem na spróbowanie swoich sił w nurkowaniu. Niektórzy latają na tą wyspę tylko i wyłącznie w celu uprawiania tego właśnie sportu. W związku z tym mieszkańcy bardzo rozwinęli ten kierunek, umożliwiając turystom korzystanie z dogodnych warunków. 
W całym Cyprze istnieje kilkanaście sprawdzonych nurkowisk. Można je przedstawić za pomocą zestawienia w tabeli, ponieważ każde z nich charakteryzuje się innymi cechami. 
Miejsca do nurkowania na Cyprze:

Miejsce do nurkowaniaDoświadczenie nurka DostępMaksymalna
głębokość
 Atrakcje
 ZenobiaPoczątkujący 
→ zaawansowani
 łódką 40 metrów Wrak statku
 Caves – Z brzegu 20 metrów Jaskinia
 Grean Bay – Z brzegu 20 metrów –
 Blye Bay – – – –
Baths of Aphrodite – – – –
Devil’s
Head
 – – – –
 Achileas – – – –
Mismayola
Reef
 – – – –
Jubilee
Shoals
 – – – –
Twin
Rocks
 – – – –
Shark
Cove
 – – – –
Aphrodite
Park
 – – – –

Cypr – snorklowanie

Snorklowanie jest to nurkowanie na powierzchni akwenu, z możliwością zejścia głęboko pod powierzchnię na bezdechu. Jest to dużo łatwiejsza technika nurkowania, aniżeli przy użyciu zaawansowanej aparatury. Na Cyprze istnieje wiele szkół nurkowania. Jednak najczęściej instruktorzy znajdują się na łodziach wypływających w rejs właśnie w celu odbycia przyjemnej podróży pod wodą.

Cypr – sporty wodne

Cypr jest jednym z niewielu miejsc w Europie, w których sporty wodne są tak wysoko rozwinięte. Nic dziwnego w końcu otaczające wyspę ciepłe wody Morza Śródziemnego sprawiają, że aktywność w dziedzinie sportów wodnych jest możliwa tutaj niemalże przez cały rok.
Do najczęściej spotykanych tutaj dyscyplin sportowych można zaliczyć niewątpliwie windsurfing, nurkowanie, żeglarstwo, jak i też lot paralotnią przyczepioną do rozpędzonej motorówki.
Oczywiście na niektórych plażach można wynająć odpowiedni sprzęt do sportów wodnych, natomiast w bardziej skomplikowanych i niebezpiecznych dyscyplinach konieczne jest przejście szybkiego instruktażu. Wielu pasjonatów sportów wodnych powraca tutaj wielokrotnie, wiedząc, że tu naprawdę mają możliwość się wykazać w swoim hobby.