Aby nasz urlop w Tunezji był udany, to jeszcze przed wyjazdem należy zadbać o swoje zdrowie i jego bezpieczeństwo na miejscu. Choć w Tunezji nie grozi nam żadna epidemia i nie są wymagane szczepienia ochronne, to jednak ze względu na odmienną specyfikę tamtejszego życia, inny standard i odmienną florę bakteryjną, warto zaszczepić się przeciwko tężcowi, polio i wirusowemu zapaleniu wątroby. Są to bowiem choroby bardzo poważne i często występujące w dużych skupiskach ludzkich.
Opieka zdrowotna w Tunezji- lekarze, szpitale, jakość, ceny.
Jadąc do Tunezji warto sprawdzić, czy w danej miejscowości jest szpital, zwłaszcza ważne jest to, gdy jedziemy na urlop z dziećmi. Szpitale państwowe w Tunezji nie wyglądają zbyt ciekawie, są zaniedbane i często brak tam wielu sprzętów. Jednak lekarze i personel medyczny są dobrze wykształceni, zatem jakość ich usług też jest zadowalająca. Za taką wizytę w szpitalu czy też u lekarza państwowego zapłacimy około 50 TND. Oczywiście do tego należy doliczyć cenę leków, opatrunków itp. Oczywiście biura podróży często ubezpieczają nas od nieszczęśliwych wypadków i tego typu podobnych rzeczy, jednak najczęściej potrzebujemy drobnej pomocy i porady, a za tą mimo ubezpieczenia trzeba zapłacić. W szpitalach i gabinetach prywatnych, jakość usług jest na wysokim poziomie, szpitale te są dobrze wyposażone, jednak za dobę w takim zapłacimy od 200 TDN, zatem całkiem sporo.
Opieka zdrowotna w Tunezji- apteki i leki.
Apteki znajdziemy w każdym mieście i farmaceuci są dobrze wykształceni i przeszkoleni, zatem można śmiało poprosić ich o drobne porady. Apteki też są bardzo dobrze zaopatrzone, zwłaszcza w leki europejskie, jednak są one bardzo drogie. Warto więc zabrać ze sobą z domu takie najbardziej potrzebne leki, które mogą się przydać podczas urlopu. Leki na biegunkę, opatrunki, środki przeciwbólowe, środki na poparzenia słoneczne i ochronne, to podstawa naszej wakacyjnej apteczki. Do tego oczywiście leki, które przyjmujemy na co dzień i wszelkie leki na receptę.