Jaka jest pogoda w Pattaya w Tajlandii?

Pattaya zlokalizowana jest we wschodniej części Tajlandii. Panuje tutaj klimat tropikalny. Na dystansie całego roku temperatury nie spadają poniżej 27°C osiągając maksimum na poziomie 33 kresek. W okresie pory gorącej są jednak znacznie wyższe, niejednokrotnie przekraczając nawet 40°C. Zetkniemy się tutaj z bardzo wysoką wilgotnością powietrza. Nie da się ukryć, że pogoda jest upalna. Turyści zmagają się z bardzo suchym powietrzem , jest parno. Wysokie temperatury łagodzi troszkę morska, chłodna bryza. Od czerwca do października w Pattayi napotkamy na obecność pory deszczowej. Charakterystyczne dla tego okresu są liczne monsuny. Morze jest wzburzone, a większość kurortów jest zamknięta. Opady w tym czasie bywają bardzo gwałtowne i przynoszą dodatkowo ogromne ilości wody. Nie ma, jednak reguły. Często zdarzają się, bowiem w porze deszczowej momenty, kiedy przez kilka dni nie spada ani kropla deszczu. Jest też, jednak i tak, że z powodu ulewy przez kilka dni, po prostu nie da się opuścić hotelu. Ruch turystyczny w samej Pattayi, jak i na wyspach zamiera na kilka miesięcy. 

Lokalizacja Pattaya

Pattaya jest miastem, a dokładniej kurortem morskim usytuowanym we wschodniej części kraju w nie dużej odległości od Bangkoku. Położone nad Zatoką Perską jest idealnym miejscem dla turystów. Liczba mieszkańców tego kurortu przekracza obecnie 80 tysięcy. Według wielu turystów jest najbardziej znanym ośrodkiem wypoczynkowym nie tylko w Tajlandii, ale w całej Azji. Średnia ilość turystów odwiedzających miasto w przeciągu roku, to ponad 6 milionów. Co ich przyciąga? Piaszczyste plaże, lazurowe morze oraz idealne połączenie lotnicze dzięki nowo otwartemu w pobliżu Pattayi lotnisku. 

Zwiedzanie i zabytki Pattaya Tajlandia

Pattaya jest jednym z najchętniej odwiedzanych miast. Po za możliwością wypoczynku nad morzem, kąpielami słonecznymi i morskimi, oferuje turystom szereg atrakcji i zabytów, które warto odwiedzić. Miasto posiada znakomitą bazę hotelową. Łatwo naleźć nocleg dopasowany zarówno do naszej kieszeni, jak i upodobań odnośnie komfortu i wyposażenia. Co warto zobaczyć będąc w Pattayi? Miasto oferuje zwiedzającym dużą ilość świątyń. Najważniejszą z nich jest Wat Khao Phra Bat. W jej wnętrzu możemy podziwiać wysoki na 18 metrów posąg Buddy. Warta polecenia jest także Sanctuary of Truth. Konstrukcja wykonana z drewna ku czci Buddy. Po za zabytkami natury architektonicznej w Pattayi wybierzmy się do ogrodów botanicznych. Najbardziej znany z nich, to Nooch Nong Tropical Botanical Garden. Wyjątkowa gratka dla dzieciaków, które mogą zobaczyć tam tresowane małpy i słonie. Będąc w Pattayi udajmy się również do Mini Siam. Jest to miasteczko miniatur, gdzie zgromadzono najsłynniejsze budowle Tajlandii. Oprócz atrakcji do zwiedzania Pattayi oferuje turystom szereg klubów oraz dyskotek. Miasto znane jest z nocnego życia oraz swobody seksualnej i rozwiązłości tajskich kobiet. Zapewnia spędzanie czasu w komfortowych warunkach zarówno w formie aktywnej, jak i biernej. Nie trudno znaleźć zakłady oferujące tajskie masaże, czy pobyty w saunie.