Pogoda na Przylądeku Bon w Tunezji. Historia, atrakcje turystyczne, położenie Przylądek Bon.

Pogoda na Przylądku Bon jest ściśle uzależniona od panującego tutaj klimatu. Najcieplejszymi miesiącami są lipiec oraz sierpień. Temperatury są tutaj bardzo wysokie i przekraczają 35◦C. Miejsce to jest bardzo ciepłe, idealne dla osób uwielbiających leniuchowanie na plaży. Woda w zatokach ma około 25◦C. Opady występują głównie w okresie od listopada do marca. Nie są jednak one bardzo uciążliwe, a ich średnia roczna wartość wynosi ok. 150mm. W miesiącach letnich nasłonecznienie utrzymuje się przez około 11 godzin w ciągu dnia.

Położenie Przylądek Bon

Przylądek Bon to półwysep Tunezji znajdujący się na północy kraju. Charakteryzuje się dosyć dużą rozpiętością. Rozciąga się na długości 100km. Jeśli chodzi o roślinność to dominuje tutaj flora sucha. Na jej tle wyróżniają się gaje oliwne i pola zbóż. Region znany jest z doskonałej jakości winogron oraz owoców cytrusowych.

Historia i atrakcje Przylądek Bon

Przylądek Bon powstał najprawdopodobniej około 30 tys. lat temu. Według geologów był on o wiele dłuższy i rozciągał się od Sycylii. Miał stanowić połączenie między Azją a Europą. Niestety najprawdopodobniej został zalany przez wody Morza Śródziemnego. Nazwa tego obszaru pochodzi od Rzymian. W ich języku- Pulchri Promontorium, oznacza piękny przylądek. Większość obszaru to piaszczyste, białe plaże, a środek to obszar zielony. Przylądek Bon oferuje turystom szereg atrakcji które warto odwiedzić. Pierwszą z nich jest Kerkouane (Karkawan). Są to ruiny największego i najpiękniejszego niegdyś miasta punickiego. Od kilkudziesięciu lat znajdują się one na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Warto odwiedzić także miasto Nabeul. Słynie ono przede wszystkim z wyrobów ceramicznych. Fabryki są otwarte na turystów. W ich wnętrzu możemy zobaczyć, krok po kroku proces produkcji dzbanków, misek i talerzy. Zajrzyjmy do Hammametu aby zobaczyć największą w Tunezji kazbę. Budowla z fortyfikacjami ulokowana na wzgórzu zapewnia również wspaniały widok na port oraz zabytkową architekturę Medyny. Jeśli przyjedziemy do Tunezji w odpowiednim czasie musimy zajrzeć również do El Haouaria. Miejsce to słynie z Festiwalu Sokołów. To jedno z największych wydarzeń tego typu na terenie kraju. W czasie trwania festiwalu mamy okazję zobaczenia i wzięcia udziału w polowaniach oraz pokazach tresury. Na turystów czeka bardzo szeroka oferta rozrywek, którym mogą oddawać się w czasie pobytu na Przylądku Bon. Najbardziej popularne z nich to narty wodne, nurkowanie oraz żeglarstwo. Wszystkie zapewniają wysoki poziom adrenaliny przy niskim wskaźniku ryzyka. Atrakcję dla turystów stanowią również odbywające się tutaj co tydzień bazary. Oferują one zawsze świeże produkty, z reguły w niskich cenach podlegających na dodatek negocjacji. To właśnie w takich miejscach turysta ma szansę poczuć prawdziwy klimat Tunezji, poznać panujące tu zwyczaje i mieszkających na stałe tu ludzi. Jeżeli chodzi o życie nocne to odbywa się ono jedynie w zaciszu restauracji i barów hotelowych. Lokale w Tunezji zamykane są bowiem dla turystów już około godziny 20.