Pogoda i temperatury w Maroko w lipcu. Średnie temperatury powietrza przekraczają wartość dwudziestu stopni Celsjusza.
Pogoda w Maroko w lipcu
Lipiec i sierpień uważany jest za szczyt sezonu turystycznego w Maroko. Nic dziwnego panujący w tym kraju klimat podzwrotnikowy, oraz obecność z jednej strony Atlantyku, a z drugiej Sahary, ma ogromny wpływ na przebieg temperatur w ciągu roku. W lipcu średnie temperatury powietrza przekraczają wartość dwudziestu stopni Celsjusza. Przebywając na pełnym słońcu można odnotować temperaturę bliską 40°C, a czasem nawet więcej. Lipiec również charakteryzuje się brakiem opadów atmosferycznych. Niebo jest prawie bezchmurne, zatem spędzając wakacje w tym miesiącu można być pewnym pięknej pogody.
Pogoda w Maroko w lipcu – różne stanowiska i temperatury
Średnie temperatury zanotowane w lipcu w całym kraju wahają się od 22 do 28°C. W poszczególnych miastach charakteryzują się takimi wartościami jak:
- Agadir – 22°C
- Casablanca – 22,5°C
- Marrakesz – 28°C
- Meknes – 25°C
- Rabat – 22,5°C
- Tanger – 23,4°C
Pogoda w Maroko w lipcu, a wczasy
Lipiec jest idealnym miesiącem na wczasy w Maroko. Jednak będzie dotyczyć to osób, które uwielbiają upalne lato, lubią wylegiwać się na plaży oraz panujące wysokie temperatury nie przeszkadzają w zwiedzaniu. Niestety nie każdy jest w stanie wytrzymać taką pogodę. Nie warto narażać na nią małe dzieci i starsze osoby. Jeśli zatem ktoś ma jakieś minimalne przeciwwskazania do przebywania w takich warunkach atmosferycznych, to powinien zastanowić się nad zmianą terminu wczasów w Maroku. W końcu wakacje powinny być w stu procentach przyjemne a nie uciążliwe.
Pogoda w Maroko w lipcu- co ze sobą wziąć na wczasy?
Osoby decydujące się na spędzenie wakacji w Maroku podczas upalnego u suchego lipca, powinny wziąć sobie do serca kilka cennych wskazówek. Należy pamiętać, że jadąc do Maroka zmienia się również klimat z umiarkowanego na podzwrotnikowy. Ostre i palące słońce może powodować osłabienie, mdłości oraz oparzenia na skórze. Żeby uchronić się przed wszelkimi nieprzyjemnościami, warto wziąć ze sobą kilka rzeczy i pamiętać o kilku zasadach. Przede wszystkim przebywając nawet w cieniu, przed wyjściem z hotelu trzeba posmarować się balsamem zawierający filtr słoneczny. Szczególnie dzieci, które mają biegać po plaży, muszą być posmarowane najwyższym faktorem UV, a najlepiej jeśli będą cały czas w ruchu i ubrane w bawełnianą koszulkę. Nie można zapominać o bardzo ważnym nakryciu głowy. Nie tyczy się to tylko osób starszych i małych dzieci, ale każdego. Nieprzyzwyczajenie do wysokich temperatur, może doprowadzić nawet do udaru słonecznego. Odwrotna sytuacja jest nocą. Wraz z zachodem słońca, temperatura szybko spada, dlatego też w walizce powinny być spakowane cieplejsze ubrania na zmianę.