Skała Afrodyty – opis

Skała Afrodyty znajduje się w turystycznym regionie Cypru – Akamas. Region ten rozlega się w zachodniej części wyspy.
Turystyka tutaj nie jest aż tak silnie rozwinięta, wszystko ze względu na cenne walory przyrodnicze, które w większości podlegają ochronie.
Zatem jest to idealne miejsce dla turystów lubiących kontakt z naturą, a także aktywny wypoczynek. Nie brakuje tu spacerowiczów, a także rowerzystów. 
Jednym z najczęściej odwiedzanych szlaków jest Łaźnia Afrodyty, która przechodzi przez liczną ilość malowniczych zatoczek wśród wybrzeża Morza Śródziemnego. Ponadto można tutaj spotkać prawdziwe perełki ze świata zwierzęcego, mianowicie gatunki chronione takie jak żółw karetta, czy mniszki śródziemnomorskie – tutejszy gatunek foki. 
Warto w tym regionie udać się w miejsce zwane Skałą Afrodyty, które wedle legendy jest miejscem narodzin pięknej greckiej bogini Afrodyty. Punkt ten znajduje się dosłownie 65 kilometrów od znanego pod względem turystycznym Limassol. Skała Afrodyty to są dwie wyniesione wysoko do góry skały, które są otoczone wodami Morza Śródziemnego. Jest to miejsce idealne dla koneserów fotografii pejzażowej.

Skała Afrodyty –zabytki

Przede wszystkim dobrze jest pamiętać, że miejsce potocznie nazywane Skałą Afrodyty nosi jeszcze kilka innych nazw. Mianowicie o tym miejscu można słyszeć również jako Skała Romiosa, bądź też w lokalnym języku to będzie brzmiało Petra Tou Romiou.
Miejsce to jest na tyle piękne, że stało się ogromna inspiracją dla artystów wszelkiego charakteru. Chyba najsłynniejszym dziełem, jakie jest powiązane z tym miejscem, jest Ptak Wenus, które zostało wykonane przez Botticelliego. 
W wielu wycieczkach można sobie zamówić fakultatywny objazd Jeepem po regionie Akamas. Godnym zobaczenia jest niemalże cały Park Krajobrazowy Akamas. Ponadto warto zajechać jeszcze do wąwozu Avacas Gorge, w którym tylko sezonie zimowym płynie rwący strumień.

Skała Afrodyty – czy warto?

Nie ulega nawet najmniejszym wątpliwościom, że Skała Afrodyty, a także okolice Akamas są jak najbardziej godne polecenia wczasowiczom w każdym wieku i posiadającym różne gusta. Jest to miejsce, które na pewno utkwi w pamięci już do końca życia.
Nie wszędzie można oglądać tak piękne i nieskazitelnie czyste widoki. Ponadto poza napawaniem się wspaniałymi pejzażami, jest to świetna lekcja szacunku do przyrody. 
Warto zatem zabrać na taką wyprawę swoje dzieci, by już od wczesnego wieku uczyły się oraz kształtowały swoją wrażliwość na piękno otaczającego ich świata.