Czy warto wybrać się do Indii?

Oczywiście, że tak. I, to z bardzo wielu względów. Indie są krajem, który od wielu wieków fascynuje mieszkańców pozostałych kontynentów. Niektórzy uważają natomiast, że to kraj pełen biedy i chaosu. Opinie są różne, jednak jedno jest pewne. Wybierając się do Indii mamy szansę zobaczyć zapierające dech w piersiach zabytki, tętniące życiem kurorty nadmorskie oraz malownicze górskie pejzaże. Kusi również możliwość spróbowania oryginalnej indyjskiej kuchni uważanej przez wiele osób za najlepszą na świecie. Spędzając czas w większych miastach mamy szansę na poznanie wszystkich aspektów indyjskiej kultury. Warte zobaczenia są przede wszystkim zabytki tego kraju. Zwiedzanie można rozpocząć w New Delhi, gdzie znajdują się nie tylko takie zabytki jak Brama Indii oraz pałac prezydencki. Nieobce są również parki pełne zieleni oraz spokojne zakątki.

Nie powinniśmy się dziwić, jeżeli na drodze zobaczymy spacerujące swobodnie krowy. Są one zwierzętami świętymi, obdarzonymi specjalnymi względami. W Agrze koniecznie zobaczyć należy słynny na cały świat Tadż Mahal. Najbardziej tłocznym, a zarazem malowniczym miastem Indii jest Jaipur. Nazywany jest on „różowym miastem”. Określenie to pochodzi od koloru budynków zajmujących większą część obszaru tego miasta. Na ulicach spotkamy riksze, masę rowerów oraz dużą ilość straganów z owocami i warzywami.

To miejsce, to najlepszy obraz kultury oraz obyczajów panujących w tym kraju. Jeżeli szukamy miejsca do odpoczynku, wymarzonym regionem będzie Goa. Region ten charakteryzuje się przede wszystkim dużą ilością piaszczystych plaż oraz lazurowym morzem. Idealne miejsce do leniuchowania w Indiach. Obszar pełen fantastycznych pejzaży i malowniczych miejsc zachęcających do spacerów. Miejsc wartych odwiedzenia jest o wiele więcej. Parki narodowe, jaskinie, koleje górskie. Indie oferują więc szeroki wachlarz atrakcji dostosowanych do najbardziej wybrednych turystów. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie i miło spędzi czas urlopu.

Ceny wycieczek do Indii?

Ceny wycieczek do Indii są bardzo różne. Wszystko zależy od długości oraz rodzaju pobytu. Jeżeli decydujemy się na wyjazd z biurem podróży powinniśmy liczyć się z wydatkiem rzędu 7-10 tysięcy złotych za dwutygodniowy pobyt. Plusem tego typu wyjazdu jest to, że wszystko jest z góry załatwione. Nie martwimy się o nocleg, plany wycieczek. Wszystko jest z reguły dopięte na ostatni guzik. O połowę tańsza okaże się oferta obejmująca przelot we własnym zakresie oraz organizację pobytu przy wykorzystaniu agencji znalezionej już na miejscu.

Agencje są otwarte na propozycje ze strony turystów stąd też można dostosować wszystko do własnych potrzeb. Koszty dwutygodniowego wyjazdu w przypadku takiego wyjazdu nie powinny przekroczyć 4000zł. Najtańszą opcją wyjazdu jest dotarcie do Indii na własną rękę, a także organizowanie samego pobytu we własnym zakresie. Turyści z reguły starają się żyć bardzo oszczędnie, przez co za podobne pieniądze mogą przeżyć w Indiach 4 tygodnie, czy nawet miesiąc. Jeżeli chodzi o koszty wyjazdów tygodniowych należy je liczyć przez połowę. Powiem, jednak szczerze, że jest to wyjazd nieopłacalny. W Indiach jest tyle ciekawych miejsc oraz rzeczy wartych zobaczenia, że zwyczajnie zabraknie nam czasu i będziemy czuli niedosyt.