Wycieczki fakultatywne w Indiach – co trzeba zobaczyć?

Wyjeżdżając na wczasy do kraju tak egzotycznego jak Indie warto pomyśleć nie tylko o wspaniałym wypoczynku na plaży ale także o poznaniu kilku najważniejszych zabytków czy miejsc kultu. Może to być świetne uzupełnienie pobytu nad morzem, które sprawi, że wrażenia z wyjazdu będą jeszcze bardziej kolorowe i pozostaną w pamięci na długo.

Wycieczki fakultatywne – gdzie ich szukać?

Większość biur podróży oferujących wczasy w Indiach przedstawia także ofertę wycieczek fakultatywnych dostępnych podczas pobytu. Są one dodatkowo płatne na miejscu u rezydenta biura. On także posiada plan wyjazdów, ich program oraz szczegółowe koszty.

O oferty wycieczek fakultatywnych można pytać już przed wylotem tak aby móc zaplanować swój urlop oraz ilość pieniędzy, która zostanie przeznaczona na te dodatkowe atrakcje. Oprócz oficjalnych przedstawicieli biur podróży na miejscu, we wszystkich kurortach działają niewielkie agencje turystyczne proponujące wycieczki po okolicy. Tutaj trzeba być bardzo ostrożnym aby nie paść ofiara oszustwa.

Wczasy na wybrzeżach Goa – to trzeba zobaczyć!

Goa to nie tylko wspaniałe, piaszczyste plaże ale także piękne zabytki i krajobrazy. Najpopularniejsze wycieczki fakultatywne w tym rejonie obejmują:

  • Stare Goa – to dawną stolica stanu, której zabytki wpisane są na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Znajdują się tu liczne obiekty z czasów panowania portugalskiego z barokowym kościołem Bom Jesus, gdzie pochowany jest święty Franciszek Ksawery oraz największy kościół w południowej Azji – katedra Se. Wycieczka zwykle połączona jest z rejsem po ujściu rzeki Mandovi do obecnej stolicy stany Panajim.
  • Świątynie Goa – bajeczne hinduistyczne świątynie Shri Manges, Shri Nagesh i Santa-Durgi, w których widać wpływy różnych kultur – europejski barok i orientalne ozdoby łączą się tworząc niepowtarzalną mieszankę.
  • Rezerwat Bhagwan – to wycieczka dla miłośników przyrody. W leżącej na terenie rezerwatu wiosce Shanti rozpoczyna się trasa przejażdżki na słoniach do leżącej w dżungli świątyni Siwy. Podczas wycieczki turyści uczestniczą w kąpieli słoni i ich karmieniu.

Wczasy na wybrzeżach Kerali – to trzeba zobaczyć!

Osoby, które na miejscu wypoczynku wybiorą położone na południowym zachodzie Indii wybrzeże Kerali także mają możliwości na podziwianie wspaniałych zabytków i przyrody.

  • Rozlewiska, nazywane często Black Waters to olbrzymi obszar kanałów i jezior ciągnący się wzdłuż wybrzeża na prawie całej długości stanu. Wycieczka odbywa się na łodziach, z których obserwować można zarówno gaje palm kokosowych jak i stojące wśród nich domy i ich mieszkańców podczas codziennych czynności.
  • Plantacje herbaty – turyści oglądają je z punktu widokowego położonego na wysokości ponad 1000 metrów nad poziomem morza. Dojazd na Ponmundi odbywa się wąskimi, krętymi drogami, które dostarczają dużych emocji. Podczas wycieczki podziwia się także piękne wodospady. Możliwa jest też kąpiel w ich wodach.
  • Trivandrum – stolica stanu Kerala, ze wspaniałymi świątyniami Wisznu, rezydencja maharadży oraz muzeami.