Pustynna wyprawa. Tunezja – wycieczka na Saharę. Sahara to miejsce wielu wycieczek, które odbywają się na wielbłądach lub też ciężarówkami.

Tunezja to kraj wielkich kontrastów. Z jednej strony mamy przecież wspaniałe morze, z drugiej pustynię, no i góry. Pomiędzy tym wszystkim znajdziemy jeszcze egzotyczną przyrodę, ciekawe zwierzęta i ptaki, a także wspaniałe zabytki, ciekawą kulturę i religię. Wybierając się na urlop, może więc nam braknąć czasu, aby ogarnąć te wszystkie atrakcje i zobaczyć wszystkie ciekawe miejsca. Najlepiej zaplanować po parę dni na określony region, to wówczas poznamy jak najwięcej. Zacznijmy więc o wyprawy na pustynię.

Sahara.

Sahara to miejsce wielu wycieczek, które odbywają się na wielbłądach lub też ciężarówkami. Jak wiadomo w sezonie letnim nie polecamy takich wycieczek, gdyż temperatury są tam niebotycznie wysokie, dochodzą nawet do 50° C w dzień, a w nocy spadają nawet i o 35° C. Trzeba więc być przygotowanym na te zmiany temperatury i na kilkudniową wycieczkę należy się odpowiednio przygotować. Pustynia leży na południu Tunezji i zachwyca swoją nieprzewidywalnością. Bezkresne pustynne stepy, suche jeziora i wspaniałe oazy, które spotkamy na swojej drodze, zadziwią nawet tych najwybredniejszych. Właśnie w tunezyjskich oazach kręcono wiele ciekawych filmów, w tym znane chyba wszystkim Gwiezdne Wojny. Większość wycieczek zorganizowanych odwiedza te miejsca i naprawdę zachwyceni będą nie tylko kinomani.

O czym pamiętać?

Przede wszystkim o tym, że na pustynną wycieczkę wybieramy się tylko w zorganizowanych grupach, nigdy na własną rękę. Po drugie, ważny jest odpowiedni strój, który w dzień ochroni nas przed palącym słońcem i piaskiem, a w nocy przed strasznym zimnem. Warto naśladować miejscowych przewodników, którzy chodzą w zawiniętych togach i turbanach, oraz w chustach, które chronią twarz i oczy.