Jak przygotować się do urlopu z dzieckiem? Jak wybrać hotel i miejsce wypoczynku w Tunezji? Egzotyczne wakacje z najmłodszymi? Co mieć ze sobą podczas urlopu w Tunezji?

Tunezja to bardzo piękny kraj i stosunkowo bezpieczny. Nie występują tam żadne zagrożenia epidemiologiczne, zatem można bez obaw wybrać się tam na urlop z dzieckiem. Pamiętajmy jednak o tym, żeby do takiej wyprawy się odpowiednio przygotować. Najważniejszy jest wybór odpowiedniego miejsca i hotelu. Najlepiej wybrać jakąś spokojną miejscowość turystyczną i dobrej jakości hotel.

Gdzie zamieszkać?

Najlepszy będzie dobry hotel, w którym znajduje się basen dla dzieci. Pamiętajmy o tym, że nie wszystkie plaże są zbyt czyste, zatem małe dzieci nie będą mogły korzystać z kąpieli morskich. Najbezpieczniej jest w basenach, należy tylko sprawdzić czy woda jest w nich regularnie badana i wymieniana. Warto wybrać również hotel, w którym są place zabaw dla dzieci i miejsca gdzie będą mogły pograć w piłkę, pobiegać i bawić się bez przeszkadzania innym turystom.

Przed wyjazdem…

Przed wyjazdem trzeba koniecznie sprawdzić standard hotelu, w którym się zatrzymamy. Po drugie zapoznajmy się wcześniej z okolicą i wybierzmy taką spokojną, gdzie nie ma hucznych imprez i dyskotek. Po trzecie trzeba sprawdzić gdzie są najbliższe przychodnie lekarskie i szpitale, a po czwarte trzeba pamiętać o zabraniu podstawowych leków.

Z dzieckiem/dziećmi na wczasy do Tunezji – porady, leki, co zabrać.

Tunezyjski klimat, zwłaszcza w miesiącach wakacyjnych jest bardzo gorący i upalny, dlatego warto przeanalizować czy z bardzo małymi dziećmi, poniżej trzech lat, wybrać się na wycieczkę po Saharze czy na zwiedzanie zabytków. Z pewnością jednak w zaciszu tunezyjskiego hotelu, znajdziemy wiele atrakcji dla malucha, a przy okazji nie wystawimy go na męczące i szkodliwe działanie całodniowego upału.

Leki – co zabrać do Tunezji

Z pewnością, jeśli nie znamy angielskiego czy francuskiego, to warto przed wyjazdem przygotować całą apteczkę podręcznych leków. Przyda nam się żel na ukąszenia komarów, jak i preparat chroniący nasze dziecko, warto mieć ze sobą wodę utlenioną, plastry czy bandaże, a także syrop na kaszel, choć przeziębienia mu nie grożą. Nie mniej jednak w przypadku wysokiej gorączki, zwłaszcza w nocy warto zabrać ze sobą czopki przeciwgorączkowe. W Tunezji nie ma zagrożenia szczególnie niebezpiecznymi chorobami. Dla starszych dzieci, które samodzielnie jedzą, warto mieć krople żołądkowe, czy przeciwbólowe. Z pewnością jednak przed wylotem warto udać się do lekarza pediatry, by skonsultować potrzebę szczepień, a także zapytać o dodatkowe leki na przykład na pleśniawki basenowe, które często grożą małym dzieciom.

Porady – wakacje z małym dzieckiem

Największym zagrożeniem dla małych dzieci w Tunezji jest słońce. Wysokie temperatury i lejący się żar z nieba może stać się przyczyną groźnych poparzeń skórnych. Dlatego wybierając się na wczasy należy zaopatrzyć się w krem do polania z najwyższym filtrem, kremy po opalaniu, a także odzież z wysokimi filtrami UV. Nie zapominamy o smarowaniu uszów, nosa i kolan. Dla dzieci poniżej dwóch lat, zakupimy specjalne body, które nie przepuszczają promieni słonecznych. Wybierając nakrycia głowy warto także kupować z ochrona UV. Dzieci należy smarować szczególnie często, zwłaszcza podczas zabaw w wodzie. Ponadto dziecko musi dużo pić, najlepiej wody niegazowanej czy ziołowych herbatek. Słodzone napoje wzmagają pragnienie!

Co zabrać do Tunezji?

Oprócz kremów do opalania, preparatów na komary, warto zabrać odżywki i obiadki w słoiczkach. Pikantne i egzotyczne potrawy mogą nie za bardzo smakować naszym najmłodszym, albo powodować bóle brzucha. W kurortach turystycznych zakupimy wszelkiego typu chemię, pieluchy, zasypki czy kremy, choć nie zawsze cenowo jest to opłacalne. W hotelach czeto jest problem plastikowymi przyborami, dlatego w bagażu inne powinno zabraknąć miseczki, kubki czy kompletu łyżeczek.