Reklama
Strona główna Tunezja Zdrowie – przed wyjazdem i na miejscu w Tunezji.

Zdrowie – przed wyjazdem i na miejscu w Tunezji.

Tunezja - przed wyjazdem zadbaj o swoje zdrowie. Na miejscu również bądź ostrożny i dbaj o siebie.

87

Tunezja – przed wyjazdem zadbaj o swoje zdrowie. Na miejscu również bądź ostrożny i dbaj o siebie.

Aby wyjazd był udany, to musi być starannie przygotowany. Najwięcej czasu zazwyczaj poświęcamy na znalezienie noclegu, ciekawych miejsc do zwiedzania, a często zapominamy o zabezpieczeniu swojego zdrowia na czas wyjazdu. Zatem jeszcze przed wyjazdem należy sprawdzić czy w okolicy, w której się zatrzymamy jest szpital, jaka jest opieka medyczna i czy są apteki. Również warto wziąć pod uwagę ewentualne koszty leczenia, podczas planowania wakacyjnego budżetu.

Przed wyjazdem.

Jak już wspomnieliśmy we wstępie, jeszcze przed wyjazdem należy upewnić się, że w okolicy gdzie się zatrzymamy, będziemy mieli dostęp do opieki medycznej. Po drugie warto wziąć też ze sobą podstawowe leki i środki opatrunkowe. Jadąc do Tunezji nie trzeba robić żadnych obowiązkowych szczepień, jednak warto zaszczepić się na choroby, które najczęściej roznoszone są w dużych skupiskach ludzkich, takie jak żółtaczka czy wirusowe zapalenie wątroby.

Na miejscu.

Gdy już jesteśmy w Tunezji, to pamiętajmy o podstawowych zasadach higieny. Myjmy dokładnie ręce pod bieżącą wodą i nie stołujmy się w podejrzanych miejscach. Najlepiej jadać w hotelowych restauracjach lub też wybierać potrawy gotowane i smażone. Nie jedzmy niczego ze straganów na ulicy i zawsze zwracajmy uwagę na czystość wnętrza. Zawsze pijmy wodę butelkowaną i w restauracjach również zamawiajmy tylko taką. Podczas wycieczek po pustyni i w górach, uważajmy na skorpiony i węże.