Jak zaplanować urlop z dzieckiem, aby był bezpieczny? Bezpieczeństwo – porady.

Bułgaria to piękny kraj, z doskonałym zapleczem turystycznym nad samym morzem. Ekskluzywne hotele, wyposażone w sauny, solaria, korty tenisowe i golfowe, place zabaw dla dzieci, restauracje i bary. Słowem jest wszystko, czego może sobie zapragnąć turysta, także taki, który wybiera się na wczasy z dzieckiem. Atrakcji dla tych najmłodszych z całą pewnością nie zabraknie, gdyż praktycznie przy każdym hotelu są place zabaw dla dzieci, baseny i zajęcia z różnymi ciekawymi ludźmi. Śmiało można więc planować urlop z dzieckiem w tamtym kierunku, jednak nie wolno zapominać o zachowaniu środków ostrożności i o odpowiednim przygotowaniu.

Przed podróżą…

Przed wyjazdem do Bułgarii należy sprawdzić dokładnie miejsce, w którym się zatrzymamy. Z dzieckiem najlepiej zatrzymać się w hotelu o dobrym standardzie, wówczas będziemy mieć pewność, że niczego nam tam nie zabraknie. Ponadto wybierajmy takie miejsca, gdzie w pobliżu jest dobra opieka medyczna. Zabierzmy też ze sobą najpotrzebniejsze leki, środki opatrunkowe, które mogą się przydać w nagłych wypadkach.

Bezpieczeństwo.

Podstawowa zasada na wczasach i to nie tylko w Bułgarii, ale na całym świecie: nigdy nie zostawiajmy dzieci bez opieki! Jeżeli będziemy tego przestrzegać, to na pewno nic złego naszemu dziecku nie zagrozi. Wszelkiej maści przestępcy zawsze czyhają na moment, w którym dziecko jest same, nawet jeżeli jest to chwila. Zatem jeżeli chcemy choć na chwilę odpocząć od swoich pociech lub wybrać się gdzieś, to pozostawmy dziecko pod fachową opieką. W dobrych hotelach do dyspozycji rodziców są specjalne przedszkola, gdzie pod czujnym okiem opiekunek, dzieci mogą się bezpiecznie bawić. Zawsze jednak sprawdźmy dokładnie kompetencje opiekunów i miejsce, w którym zostawimy nasze dziecko.